Źródła światła >

Świetlówki kompaktowe
Świetlówki kompaktowe są niczym innym jak zwykłą świetlówką (lampą fluorescencyjną), w mniejszym rozmiarze, dostosowaną do typowych opraw oświetleniowych na zwykłe żarówki. W takiej świetlówce została upchana cała elektronika, więc można je z powodzeniem stosować zamiast normalnych żarówek. Jest ona wyposażona w zwykły gwint żarówkowy. Podstawową zaletą energooszczędnych żarówek jest, jak sama nazwa wskazuje, ich niższe zużycie energii elektrycznej w porównaniu do żarówek tradycyjnych. Są one bowiem znacznie sprawniejsze — wytwarzają kilka razy więcej światła z tej samej ilości energii. To wynika z faktu, że zwykła żarówka produkuje mnóstwo ciepła. Jest ono zwykle bezpowrotnie tracone na ogrzewanie powietrza pod sufitem, ale może też być nieprzyjemne dla użytkownika (np. w przypadku lamp niepotrzebnie nagrzewających biurko). Może być też uciążliwe, zwłaszcza latem, gdy podgrzewa jeszcze nagrzane pomieszczenie i zwiększa zużycie energii przez klimatyzację.

Drugą bardzo ważną zaletą świetlówek kompaktowych jest ich większa żywotność niż żarówek tradycyjnych. Dzięki temu wyższy koszt takiej żarówki zwraca się po części wskutek jej dłuższej żywotności.

Świeltówka zużywa nawet 4-5 razy mniej energii niż tradycyjna żarówka!

Szeroka oferta świetlówek kompaktowych w najlepszych cenach jest dostępna tutaj.
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu uzyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam